top of page

Festivāls un meistarklases vispārējās klavierēs

“Izcilākais no visiem mūzikas instrumentiem.” Tā saka par klavierēm. Ķīnā šis instruments ieguvis mūzikas instrumentu karalienes statusu. Jaunieši un bērni, kas mūzikas skolā apgūst dziedāšanu vai pamatā sev ir izvēlējušies citu instrumentu, piemēram, ģitāru, flautu, klarneti, kokli vai vijoli, Grobiņas Mūzikas un Mākslas skolā vispārējās klavieres ir jau sākuši apgūt vai drīz mācīsies tās spēlēt tik un tā. Klavieres ir instruments, ar ko vieglāk saprast savu topošo kompozīciju jebkuram komponistam, vieglāk iemācīties dziedāt dziesmu vai saprast mūzikas teorijas un solfedžo uzdevumus.


Grobiņas Mūzikas un Mākslas skolas audzēkņi Nikola Oleksa (1.kora klase) un Ralfs Kontrausks (2.ģitāras klase) 2024.gada 12.aprīlī piedalījās Dienvidkurzemes novada mūzikas skolu audzēkņu festivālā un meistarklasēs vispārējās klavierēs, ko rīkoja Liepājas Karostas mūzikas skola. Nikola Oleksa, kas tikai šogad sākusi apgūt klavierspēli pie pedagoģes Maijas Zaķis, ieguva pateicību par labāko populārās mūzikas skaņdarba izpildījumu. Viņa atskaņoja ļoti aktīvu un mūsdienīgu “Bugi”. Ralfs Kontrausks, aktīvs ģitārspēles audzēknis, kas īpaši interesējas par daudzām kultūras lietām un klavieres spēlē arī interešu izglītībā (klavierspēles pulciņā pie Daces Vilkastes), kopā ar savu vispārējo klavieru pedagoģi Ilvu Liepiņu iestudēja tradicionālu Amerikas ieceļotāju dziesmu “Kad visi svētie mājās nāks” un saņēma pateicību par labāko tautas un tradicionālās mūzikas izpildījumu.


Pēc festivāla apbalvošanas un svētku kliņģera dalībnieki varēja tuvumā aplūkot Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles ērģeles, lielākās mehāniskās ērģeles Eiropā. Ralfs arī izmēģināja ērģeles paspēlēt gan uz kāda no četriem roku manuāļiem, gan ar kājām uz pedāļu klaviatūras un centās izprast ērģeļu skanējuma noslēpumus.


Klavierspēles skolotāja Ilva Liepiņa0 views0 comments

Recent Posts

See All

Commentaires


bottom of page