top of page

ĒNU DIENA

Mūsu skolas 5.vijoles klases audzēknes Ance Dārta Pinstere un Viktorija Vičivska 5.aprīļa Ēnu dienā ēnoja savu skolotāju Ivetu Dejus, kura ir mūziķe Liepājas Simfoniskajā orķestrī. Meitenēm bija iespēja vērot orķestra mēģinājumu uz Lielā Dzintara skatuves, sekojot un vērojot, kā norit mūziķa darbs orķestra II vijoļu grupā.

Liepājas Simfoniskais orķestris mēģināja Gustava Mālera Adagietto no Piektās simfonijas un Kārļa Lāča simfoniju “Krusta ceļš”, ko kopā ar Valsts akadēmisko kori “Latvija” un soprānu Jolantu Strikaiti diriģenta Māra Sirmā vadībā varēs dzirdēt Zaļajā ceturtdienā, 6.aprīlī koncertā “Lieldienu brīnumu gaidot”.

Uz jautājumu: ,,Kāda bija sajūta klausīties un vērot, atrodoties starp orķestra mūziķiem?”

Viktorija atbildēja: ,,Laba sajūta. Visa skatuve drebēja…”

Pēc mēģinājuma skolotāja atbildēja uz meiteņu uzdotajiem jautājumiem par darbu orķestrī. Jaunajām vijolniecēm tas bija emocionāls un iedvesmojošs notikums.

Klavierspēles 7.klases audzēkne Agnete Striela Ēnu dienā izvēlējās ēnot mūzikas pedagoga profesiju mūzikas skolā. Agnetei bija iespēja vērot klavierspēles stundas sagatavošanas klasei, 1.klasei un vispārējās klavieres pie skolotājas Ilzes Ziemeles. Tā kā no rīta bija nodarbība mazuļiem ap gadiņu, Agnete piedalījās arī tajā, ko arī atzina par dienas lielāko prieku un ieguvumu.

Agnete: "Ēnu dienā ir interesanti pavadīt laiku, ja to, ko ēno, Tev pašam patīk darīt un arī nākotnē varbūt domā darboties tajā pašā profesijā."3 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page